Home  >  2023 Race Results  >  The Toddy Moore Memorial 10 Mile Results

The Toddy Moore Memorial 10 Mile Results

 

Place Athletes Name Club Gun Chip Division Bib
1 Gerry Forde Kilkenny City Harriers AC     54:25     54:25 SM 328
2 Paul Gibbons SBR   1:02:46   1:02:46 SM 360
3 Tadgh Moriarty Kilcohan   1:03:04   1:03:01 SM 340
4 Padraig Coone Slaney Olympic AC   1:03:33   1:03:32 SM 354
5 Pat O Callaghan United Striders AC   1:03:45   1:03:44 SM 356
6 Bobby Redmond Slaney Olympic AC   1:03:54   1:03:50 SM 359
7 Kenneth Rothwell Sliabh Bhuide Rovers AC   1:04:17   1:04:16 SM 349
8 Paul Browne Slaney Olympic AC   1:04:55   1:04:54 SM 260
9 Padraig Barron United Striders AC   1:06:23   1:06:21 SM 358
10 Adrian Doyle Sliabh Bhuide Rovers AC   1:06:48   1:06:47 SM 325
11 James O Connor Slaney Olympic AC   1:07:08   1:07:06 SM 344
12 John Dillon Tinryland AC   1:08:54   1:08:52 SM 321
13 Michael Quigley Slaney Olympic AC   1:11:11   1:11:10 SM 347
14 Richard Fortune DMP AC   1:11:18   1:11:16 SM 330
15 Niall Crosbie Kilmore AC   1:13:20   1:13:12 SM 319
16 Tom Murphy Wexford   1:14:20   1:14:15 SM 342
17 Michael O Gorman United Striders AC   1:15:28   1:15:25 SM 355
18 Sandra Young United Striders AC   1:15:44   1:15:43 SF 353
19 Belinda Kehoe Sliabh Bhuide Rovers AC   1:17:28   1:17:26 SF 336
20 Wayne Holmes New Ross   1:18:07   1:18:01 SM 332
21 Eamonn Foley Menapians AC   1:18:15   1:18:10 SM 327
22 Liam Butler Dundrum AC   1:19:28   1:19:21 SM 261
23 Jesse Kielthy Menapians AC   1:19:39   1:19:36 SM 338
24 David Monaghan Carrig On Bannow   1:19:53   1:19:50 SM 339
25 John Murphy Ballycullane   1:20:54   1:20:51 SM 341
26 David Fogarty DMP AC   1:20:54   1:20:50 SM 326
27 Jonathan Doran Enniscorthy   1:21:18   1:21:10 SM 323
28 Helen Doyle Kilmore AC   1:21:24   1:21:16 SF 324
29 Meera Joshi Barntown   1:24:39   1:24:35 SF 335
30 Declan Furlong Wexford   1:24:58   1:24:51 SM 331
31 Ronnie Kirwan SBR   1:26:03   1:26:00 SM 357
32 Helen Wallace Menapians AC   1:27:07   1:27:00 SF 361
33 Keith Styles New Ross   1:27:18   1:27:14 SM 351
34 Catherine Ronan United Striders AC   1:27:42   1:27:39 SF 348
35 David Houlihan Carrick On Suir   1:27:57   1:27:50 SM 333
36 Michael Thorpe Enniscorthy   1:28:47   1:28:41 SM 352
37 Helena Murray Kilmore AC   1:30:34   1:30:29 SF 343
38 Carol Devereux Kilmore AC   1:30:40   1:30:32 SF 320
39 Francis Power Menapians AC   1:30:42   1:30:35 SM 345
40 Sinead Fortune Kilmore AC   1:31:49   1:31:43 SF 329
41 Bribhanna Doody Carrick-on-Suir AC   1:35:18   1:35:10 SF 322
42 Frank Jordan Barntown   1:35:25   1:35:22 SM 334
43 Michelle Staff Slaney Olympic AC   1:40:43   1:40:40 SF 350
44 Annis Kehoe Slaney Olympic AC   1:41:54   1:41:49 SF 337
45 Brendan Purtell Barntown   1:41:59   1:41:54 SM 346

2023 Race Results

Accurate Timing

Learn how our system works

View

Race Management

Jaguar Timing Systems

View

2019 Race Results

Premier Timing Systems

2023 Race Results

Calendar of upcoming Events

July August 2016 results