Home  >  2022 Race Results  >  Menapians AC 5K Results

Menapians AC 5K Results

 

Menapians AC 5K Results      
           
Place Athletes name Club Time Division Bib
1 David Mahon Slaney Olympic     15:52 SM 678
2 David Callaghan Adamstown     16:51 SM 489
3 Kevin Morris Gorey     18:02 SM 663
4 Brian O'Shaughnessy St Killians     18:44 M40 685
5 Paul Browne Bellefield     18:46 M40 487
6 Ciara Brady Mulgannon     19:20 SF 476
7 Bobby Redmond Slaney Olympic     19:24 M40 700
8 Chris Colfer New Ross     19:43 SM 492
9 Graham Healy Wexford     19:43 SM 655
10 Brian Swaby Waterford     19:46 M40 672
11 Robert Kenny St  Kilians AC     19:50 M50 657
12 Brian Smyth Coolquill AC     20:14 SM 670
13 Sean Doyle Duncormick     20:26 M50 499
14 Rory Cassidy Bridgetown     20:49 SM 491
15 Allan Ronan Enniscorthy     20:52 M50 669
16 Gary Lambert Wexford     21:06 SM 660
17 Pat O'Callaghan United Striders     21:21 M50 676
18 Mark Harpur Wexford Park     21:43 M40 650
19 Anthony Dillon New Ross     22:41 M50 498
20 Martin Kehoe Ballycullane     22:46 M50 656
21 Paul Harpur Slaney Olympic     23:04 M40 679
22 Jesse Kielthy Murrintown     23:06 M40 658
23 Ger Murphy Enniscorthy     23:13 M50 664
24 Declan Furlong Slaney Olympic     23:59 M40 683
25 Maura Neville Courtnacuddy     24:09 SF 665
26 Dale Kirwan Enniscorthy     24:55 M40 659
27 Oliver McMahon       24:56 SM 682
28 Anne Marie Doyle Slaney Olympic     24:59 SF 686
29 John Currid Ballycullane     25:28 SM 495
30 Gareth Lloyd Wexford     25:35 M50 661
31 Catherine Remond Foulksmills     25:59 F60 668
32 Clodagh Connolly Bree     26:27 F40 493
33 Aoife Traynor Wexford Park     26:52 SF 675
34 Eamon Mcmahon Spawell close     27:13 M50 662
35 Rory Dwyer Ferrycarrig     27:15 M50 500
36 Pol O'Murchu Enniscorthy     27:23 M50 666
37 Anthony Hayes Mulgannon     27:37 M40 652
38 Marion Galvin Wexford Park     27:43 F40 644
39 Sarah Bermingham Crossabeg     28:37 SF 471
40 Pat Bruen Wexford Park     29:31 M50 488
41 Nora Boggan Wexford     29:39 F60 677
42 Michelle Staff Bree     29:46 F40 671
43 Enda Waters Slaney Olympic     29:46 M40 684
44 Anna Davis Enniscorthy     30:16 SF 496
45 Ruth Swaby Blackwater     30:20 SF 673
46 Tara Swaby Waterford     30:25 F40 674
47 Grainne Hayes Menapians AC     30:44 F40 653
48 Annis Kehoe Slaney Olympic     30:50 F50 681
49 Angus Rothwell Slaney Olympic     34:57 M50 680

Race Management

Jaguar Timing Systems

View

Another

Introduction message

View

Accurate Timing

Learn how our system works

View

2019 Race Results

Premier Timing Systems

Calendar of upcoming Events

July August 2016 results