Home  >  2023 Race Results  >  Noreen McCarthy Memorial 10 Mile Results

Noreen McCarthy Memorial 10 Mile Results

 

  Promoted by Skibbereen AC      
           
Place Athletes Name Club Time Category Bib
1 James Dolan An Riocht     55:43 SM 436
2 Danny Mullins Bantry AC     58:08 SM 411
3 Kevin Wilmot Bandon AC     58:45 SM 439
4 Jerome O Brien     1:02:07 SM 413
5 Simone Carrara     1:02:44 JM 437
6 Patrick Mc Carthy     1:03:32 M50 410
7 Finbar Mc Carthy     1:04:49 SM 409
8 John O' Donnell Clonakilty   1:05:08 M45 443
9 Nollaigh O Neill     1:05:55 SW 416
10 Neil Murphy St Finbarrs AC   1:06:48 M40 448
11 Clara Ryan St Finbarrs AC   1:06:48 SW 423
12 David O Donoghue     1:08:21 SM 414
13 Darren Kelly     1:08:23 SM 404
14 Danny Manning     1:12:46 M45 407
15 Florence Fitzgerald     1:14:07 SM 453
16 Connie O' Sullivan Bantry AC   1:14:42 M55 435
17 Gary Gibbons Eagle AC   1:15:15 M50 438
18 Rafael Wiegandt     1:15:40 JM 459
19 George Gill     1:15:42 SM 442
20 Ann O' Driscoll     1:15:58 SW 429
21 Grzegorz Niemiec     1:17:59 M45 432
22 James O Mahony     1:18:19 M50 415
23 Charlie Strum     1:18:59 M40 440
24 Damien Malone Eagle AC   1:19:59 M40 406
25 Dermot O' Sullivan     1:20:07 M40 458
26 Tony Kelly     1:20:31 M40 405
27 Breeda O Sullivan Beara AC   1:20:32 W55 421
28 Diarmuid Collins     1:21:21 SM 433
29 Liam Limrick     1:21:25 M45 454
30 Ken Sheehan     1:22:01 M40 424
31 Shane Murphy     1:22:07 SM 412
32 Siobhan O' Callaghan Skibb AC   1:22:29 W45 445
33 Michael Wilson     1:22:32 M50 426
34 Claire O' Donovan     1:23:25 W45 434
35 Mark Maguire     1:25:17 M45 431
36 Mary Nolan O' Driscoll     1:25:22 W50 461
37 Barry Fitzgerald     1:26:54 SM 401
38 Carmel Nash     1:27:27 W50 428
39 Irene Herlihy Rosscarbery Stream runners   1:27:43 W45 450
40 Justin Wood Wolfe     1:27:45 M45 430
41 Patrick Kirby     1:28:10 SM 460
42 Maryanna Rice     1:28:42 SW 422
43 Sheena Hegarty     1:29:21 SW 452
44 John Harger     1:30:00 M60 441
45 Deirdre Collins     1:30:34 SW 457
46 Naomi Roycroft Streamrunners   1:32:07 W45 449
47 Thomas Paul O' Connor     1:34:22 M45 447
48 Billy O' Connor     1:34:23 M55 446
49 Anna Field Crosshaven TRI   1:34:58 SW 451
50 Alan Terry     1:34:58 SM 425
51 Grace O Shea     1:36:24 W40 419
52 Peggy Mc Carthy     1:38:30 W60 408
53 John Walshe Road Runners Club   1:39:54 M60 444
54 Orla Canniffe     1:39:58 W40 427
55 Grainne O Sullivan     1:39:59 SW 420
56 Caitriona O Shea     1:39:59 SW 417
57 Rebecca Hourihane     1:40:03 SW 402
58 Marie Fuller     1:41:01 W45 455
59 Hazel O' Connell     1:41:40 W45 456

2023 Race Results

Another

Introduction message

View

Race Management

Jaguar Timing Systems

View

2019 Race Results

Premier Timing Systems

2023 Race Results

Calendar of upcoming Events

July August 2016 results