Home  >  2019 Race Results  >  Skibbereen AC 10 Mile Results

Skibbereen AC 10 Mile Results

 

  Skibbereen AC 10 Mile Results        
           
Place Athletes Name Club Time Category Bib
1 Justin Ryan Skibbereen     59:46 SM 682
2 John Collins Skibbereen   1:00:37 SM 809
3 Billy O Brien Skibbereen AC   1:01:43 M40 281
4 Patrick McCarthy Drimoleague   1:03:49 M45 502
5 Colm Crowley Skibbereen   1:07:08 JM 306
6 John Kearney Montenotte   1:07:33 M40 534
7 Charlie Sturm Schull   1:08:18 SM 620
8 Gary O'Driscoll Beara AC   1:09:57 SM 357
9 Raymond Smith Kenmare   1:11:47 M55 505
10 Paudie O' Donovan Skibbereen   1:12:18 M45 590
11 Neil O' Donovan Farmers Cross   1:13:47 M40 564
12 Denis Wilmot Bandon fit4life   1:14:00 SM 330
13 Pat Sheehan Beara AC   1:14:21 M55 461
14 Clara Ryan Skibbereen   1:15:13 SW 303
15 Oliver Lynch skibbereen   1:16:37 M40 457
16 Denis Kelleher Midleton   1:16:41 M55 526
17 Willie Hill Ballymacoda   1:18:29 M40 521
18 Emer Courtney Skibbereen   1:18:36 SW 549
19 Fiona O’Mahony Miniane Bridge   1:18:36 SW 353
20 Conan O' Donovan Clonakilty   1:18:59 SM 545
21 Geraldine O' Sullivan Bantry   1:19:25 W60 644
22 Declan Swayne Bantry   1:19:30 M50 673
23 Sandra Walsh     1:19:36 W45 507
24 John Harger Kilcoe   1:20:20 M60 586
25 Andrew Meehan Dunmanway   1:20:26 SM 256
26 John McCarthy Skibbereen A.C.   1:20:33 M50 376
27 Ann O' Driscoll Glencurragh   1:20:49 W45 775
28 Damian Deasy Union Hall   1:21:02 M40 529
29 Alan O' Donovan Baltimore   1:21:10 JM 528
30 Emma Murphy Innishannon   1:21:18 W40 343
31 Konrad Stone Skibbereen   1:21:27 JM 389
32 Thomas Paul O'Conor Kenmare   1:23:07 M40 566
33 Sarah Connolly Baltimore   1:23:49 W45 646
34 Finbarr Kelleher Fountainstown   1:24:51 SM 352
35 Denis Cogan Farmers Cross   1:25:03 M45 561
36 Breeda O Sullivan Beara AC   1:25:03 W50 282
37 Gearoidin Horgan Ballingeary   1:25:12 SW 368
38 Gillian Galvin Dunmanway   1:25:28 SW 373
39 Carmel Nash Durrus AC   1:26:59 W45 761
40 Frances Lynch Unionhall   1:28:24 W55 657
41 Paddy O'Reilly .   1:29:04 M55 460
42 Padraig Horgan Bantry   1:29:30 M40 767
43 Irene Herlihy Rosscarbery   1:29:34 W40 592
44 John Walshe Ballycotton   1:29:51 M60 611
45 Eileen Collins Clinakilty   1:29:52 W45 338
46 Bartholemew Kearney Leevale   1:30:08 M60 648
47 Siobhan Ryan Skibbereen   1:32:16 SW 509
48 Mags O Neill Beara AC   1:32:46 W40 433
49 Angela Harrington Beara AC   1:32:46 W55 272
50 Daniel O' Regan Rosscarbery   1:33:19 M45 578
51 Neilie O Leary Belgooly   1:34:41 M60 444
52 Adrian Rycroft Rosscarbery   1:34:45 M45 580
53 Claire O' Mahony Kilcrohane   1:36:06 W40 738
54 Else Huis in t Veld Baera AC   1:37:28 SW 342
55 Janis Herlihy Rosscarbery   1:41:21 W40 633
56 Fiona Campbell Rosscarbery   1:42:15 W45 643
57 Brid O' Mahony Leap   1:50:44 SW 687
58 Michael Forde Baltimore   1:53:52 M60 641
59 Anne Marie Pyburn     1:54:00 SW 280
60 Rosemarie O' Mahony Rosscarbery Steam Runners   1:58:34 W60 685

2019 Race Results

Accurate Timing

Learn how our system works

View

Race Management

Jaguar Timing Systems

View

Another

Introduction message

View

2019 Race Results

Premier Timing Systems

2018 Race Results

Calendar of upcoming Events

July August 2016 results

2017 Race Results