Home  >  2019 Race Results  >  Galbally Sports and Leisure 10K Results

Galbally Sports and Leisure 10K Results

 

  Galbally Sports & Leisure Centre 10K Results        
             
Place Name City Gun Time Chip Time Division Bib
1 Paul Gibbons SBR AC     36:49     36:49 Male 6
2 Dara Cooke SBR AC     37:29     37:29 Male 18
3 Ger Doyle Marshalstown     39:10     39:09 Male 34
4 Billy Reck Slaney Olympic     39:22     39:21 Male 27
5 Colin Garry Slaney Olympic     39:39     39:39 Male 28
6 Bobby Redmond Slaney Olympic     40:18     40:17 Male 29
7 Paul Curtis Raheen     40:57     40:53 Male 10
8 Dermot Foley Menapians AC     41:29     41:27 Male 13
9 Pat Codd Slaney Olympic     41:59     41:57 Male 25
10 Michael O'Gorman United Striders     45:02     44:59 Male 24
11 Edward McDonald Wexford     45:34     45:29 Male 40
12 Jim Byrne Enniscorthy Special Olympics     46:11     46:09 Male 21
13 Beth O'Connor United Striders     46:12     46:11 Female 37
14 John Kent United Striders     46:14     46:10 Male 38
15 Jonathan Doran Ballyhogue     47:38     47:32 Male 7
16 Sinead O'Brien Kilmore AC     48:10     48:09 Female 2
17 Pat Foley Galbally     48:14     48:09 Male 20
18 Barrie Dunne Ballyhogue     48:20     48:15 Male 49
19 Ciaran Corish Galbally     49:40     49:37 Male 1
20 Jack Fortune Galbally     49:58     49:56 Male 45
21 Anne Dunne Tomfarney     50:10     50:08 Female 8
22 Ann Marie Hearne Fitz-nutz     50:26     50:24 Female 35
23 Theresa McDonald Wexford     50:37     50:34 Female 39
24 Stephen Crean Wexford Marathon Club     50:54     50:50 Male 3
25 Maggie Murphy Fethard on Sea     51:13     51:08 Female 11
26 Fintan Kinsella Slaney Olympic     52:28     52:26 Male 15
27 Maria Doyle Galbally     53:10     53:07 Female 43
28 Bill Redmond Wexford     53:24     53:18 Male 41
29 Marie Kinsella Slaney Olympic     53:31     53:29 Female 14
30 Caroline O'Gorman Galbally     53:51     53:48 Female 51
31 John Walshe Road Runners Club     54:00     53:56 Male 47
32 David Monaghan Carrick on Bannow     54:41     54:36 Male 5
33 Tony Ryan Wexford     54:44     54:42 Male 44
34 Gabriel Rodriguez Wexford     55:30     55:28 Male 36
35 Lisa Harrington Bree     56:59     56:56 Female 42
36 Mark Curtis Raheen     57:04     56:57 Male 9
37 David O'Grady Camross     57:57     57:51 Male 16
38 Vanessa Mehigan United Striders     58:55     58:55 Female 31
39 Yvonne O'Connor United Striders     58:58     58:54 Male 30
40 Denis Gill Wexford Marathon Club   1:00:15   1:00:07 Male 46
41 Brendan Mulligan Mayglass   1:00:44   1:00:41 Male 17
42 Eugene Byrne Castlebridge   1:00:45   1:00:40 Male 19
43 Margaret Byrne Castlebridge   1:01:30   1:01:26 Female 12
44 Kate Doyle Slaney Olympic   1:05:35   1:05:28 Female 23
45 Andy Staff Slaney Olympic   1:05:37   1:05:30 Male 26
46 John Chapman Enniscorthy   1:05:55   1:05:48 Male 54
47 Marina  United Striders   1:07:48   1:07:44 Female 32
48 Niamh Dunne Galbally   1:14:27   1:14:24 Female 4
49 Noeline Long Ballyhogue   1:14:28   1:14:24 Female 53
50 Moira O'Gorman Adamstown     30:41   Female 5K
51 Caroline Walsh Galbally     31:40   Female 5K
52 Matthew Doyle Smart Fitness     31:42   Male 5K
53 Sarah Egan Wexford     40:41   Female 5K

2019 Race Results

Another

Introduction message

View

Race Management

Jaguar Timing Systems

View

Accurate Timing

Learn how our system works

View

2019 Race Results

Premier Timing Systems

2018 Race Results

Calendar of upcoming Events

July August 2016 results

2017 Race Results