Home  >  2016 July August Race Results  >  Boston Scientific Half Marathon Results

Boston Scientific Half Marathon Results

 

  Boston Scientific Half Marathon results        
             
Place Name Club Location Category Gun Time Chip Time Bib #
             
1 John O Connell Leevale A C SM   1:12:18   1:12:18 468
2 Conor McCauley Leevale A C SM   1:13:02   1:13:02 346
3 Ruairi O Donnell Ferrybank A C SM   1:14:43   1:14:43 471
4 Owen Casey Leevale A C SM   1:14:54   1:14:54 56
5 Claire Gibbons Mccarthy Leevale A C SW   1:15:10   1:15:08 664
6 Calvo Pedro SBR SM   1:15:48   1:15:45 686
7 Raivis Zakis West Waterford A C SM   1:16:12   1:16:12 643
8 Jimmy Boland Clonmel A C SM   1:17:15   1:17:13 23
9 Christopher Murnane St Finbarrs A C SM   1:17:35   1:17:34 391
10 Aaron O Donnell Five Star Fitness SM   1:17:56   1:17:56 439
11 Kevin Fenlon Gowran A C SM   1:19:39   1:19:36 169
12 Paddy Cummins Moycarkey Coolcroo A C SM   1:19:47   1:19:44 101
13 Padraic Birmingham Mallow A C M40   1:21:02   1:21:00 19
14 Paddy O Keeffe Gowran A C SM   1:21:03   1:20:58 482
15 Joey Feery Clonmel A C SM   1:21:23   1:21:20 168
16 Tim Clarke Cork SM   1:21:24   1:21:16 66
17 Michael J Ryan Dundrum A C SM   1:21:47   1:21:40 559
18 Dermot Ryan West Waterford A C M40   1:21:56   1:21:53 667
19 Liam Cotter St Finbarrs A C M50   1:22:25   1:22:17 85
20 Colm Ryan Clonmel A C SM   1:22:47   1:22:40 560
21 Gareth McGlinchey Dundrum A C SM   1:22:50   1:22:31 352
22 Martin Keane Dundrum A C SM   1:22:51   1:22:28 262
23 Peadar Lucey Mallow A C SM   1:22:51   1:22:49 317
24 Davey Duane Raheny Shamrocks A C SM   1:22:56   1:22:26 139
25 David Hayes Celbridge M40   1:22:57   1:22:54 226
26 Andrew Downey Carrick on Suir A C M40   1:23:28   1:23:13 135
27 Walter Drohan West Waterford A C M40   1:23:37   1:23:31 138
28 Dermot Donovan West Waterford A C SM   1:24:10   1:24:06 130
29 Nollaigh O Neill LEEVALE AC SW   1:24:17   1:24:21 687
30 Trevor Mason West Waterford A C M40   1:24:27   1:24:24 337
31 Danny Shanahan THOMASTOWN AC SM   1:24:35   1:24:32 674
32 Martin Hennessy Kilfinane A C SM   1:24:50   1:24:46 232
33 Brian Long CLONMEL AC M40   1:25:06   1:25:01 691
34 Kevin Lynch WATERFORD M40   1:25:11   1:25:02 692
35 Valeriu Turcan Clonmel M45   1:25:24   1:24:56 596
36 Billy Walsh Tallow M55   1:25:26   1:25:17 621
37 Stephen Hurley Watergrasshill A C SM   1:25:38   1:24:59 252
38 Gerard Murray Rathgormack M45   1:25:39   1:25:33 410
39 Pat Nolan Waterford A C M40   1:25:42   1:25:31 420
40 Stephen Devereaux Youghal A C M50   1:25:44   1:25:41 123
41 Dick O Gorman Clonmel A C M50   1:25:46   1:25:42 448
42 David Dempsey Gowran A C SM   1:25:54   1:25:52 120
43 Daryl Kearns West Waterford A C SM   1:25:56   1:25:47 264
44 Davie Murphy Youghal A C SM   1:25:59   1:25:54 400
45 Joe O Brien Limerick SM   1:26:09   1:26:05 430
46 Vasiliy Neumerzhiskiy Marathon Club M50   1:26:14   1:26:03 414
47 Bernard Durand Clonmel A C M45   1:26:20   1:26:13 147
48 Tomas Mahony West Waterford A C M45   1:26:30   1:26:25 332
49 Noel Hamell Templemore A C M45   1:26:49   1:26:41 215
50 Michael Moore Dundrum A C M50   1:26:52   1:26:47 375
51 John Guiry Waterford A C M40   1:26:55   1:26:49 208
52 Diarmuid O Sullivan North Cork A C SM   1:27:07   1:26:57 463
53 Sean O Brien Watergrasshill A C SM   1:27:10   1:26:55 424
54 Michael Dwyer West Waterford A C M45   1:27:28   1:27:21 149
55 Tom Halpin Ballynonty A C M60   1:27:30   1:27:24 214
56 David Barry Youghal A C M40   1:27:35   1:27:32 17
57 Benny Hahessy CARRICK AC M40   1:27:42   1:27:32 688
58 Peter Hennessy Waterford A C M40   1:27:48   1:27:42 234
59 Pj Guinan Waterford A C M45   1:27:54   1:27:50 207
60 Trevor Swift Waterford A C SM   1:28:00   1:27:51 585
61 Stephen Toner Newport M40   1:28:02   1:27:54 591
62 Cyril Fogarty Clonmel A C M50   1:28:08   1:27:57 181
63 Gary Grant CLONMEL AC M40   1:28:09   1:28:03 655
64 Mossy Cahill Youghal A C M40   1:28:19   1:28:12 50
65 Elton Chambers Tracton A C M40   1:28:24   1:28:13 53
66 Ray O Connell CORK SM   1:28:38   1:28:28 684
67 Ian Wills Watergrasshill A C SM   1:28:49   1:28:43 638
68 Eddy O Donoghue CLONMEL AC SM   1:28:56   1:28:49 668
69 Aidan Buckley Mallow M40   1:28:57   1:28:53 35
70 Colin Foley Eagle A C SM   1:28:58   1:28:47 183
71 Linda Grogan Dundrum A C SW   1:28:58   1:28:49 204
72 Eamonn Nagle Mallow A C M40   1:29:06   1:29:02 411
73 Kate Nolan Waterford SW   1:29:09   1:29:04 415
74 Bruno Ciccodicola France M40   1:29:18   1:29:09 65
75 Oliver Lynch Clonmel M40   1:29:20   1:29:12 322
76 David Browne Newbridge A C SM   1:29:23   1:29:13 33
77 Stephen Creedon Mallow A C SM   1:29:24   1:29:13 88
78 Brian O Keeffe Saturday Road Runners SM   1:29:26   1:29:04 481
79 Liam Butler Dundrum A C M55   1:29:29   1:29:24 45
80 George Wiley Galtee Runners A C SM   1:29:36   1:29:21 633
81 Bohus Jarabek Cahir Meet & Train M45   1:29:42   1:29:32 256
82 Shane Greene Clonmel A C SM   1:29:50   1:29:00 2
83 Edmond Nicholson YOGHAL AC M45   1:30:07   1:29:59 672
84 John Kissane Cork M45   1:30:24   1:30:10 294
85 Donal Keane Dundrum A C M40   1:30:29   1:30:16 263
86 Micheal O Draighneain Baile an Chollaigh M45   1:30:40   1:30:27 443
87 Mike Gleeson Borrisoleigh Track Attack SM   1:30:52   1:30:43 196
88 Kevin Hill Wicklow M40   1:30:56   1:30:45 240
89 Paul Wade Wicklow Tri Club SM   1:31:00   1:30:53 607
90 John Crotty Rathgormack SM   1:31:07   1:30:51 93
91 James Denn Clonmel A C M40   1:31:08   1:30:29 121
92 Aine Roche Clonmel A C SW   1:31:09   1:31:01 544
93 Thomas Barry Youghal A C SM   1:31:11   1:31:08 15
94 Grainne Brennan Kilkenny SW   1:31:15   1:31:04 28
95 Gareth Pope West Waterford A C SM   1:31:17   1:31:09 509
96 Paddy Clarke Templemore A C M40   1:32:05   1:31:57 67
97 Brendan Aspel Waterford A C M45   1:32:10   1:32:04 13
98 Neville O Connell Cashel M40   1:32:22   1:32:09 469
99 Allan Carr St Catherines A C SM   1:32:26   1:32:14 681
100 Stephen Crowley Mallow A C SM   1:32:29   1:32:20 96
101 Anthony Power Clonea Power SM   1:32:29   1:32:13 514
102 Noel Early Ballynoe SM   1:32:34   1:32:21 154
103 Orla O Rourke Ballymore Cobh A C W50   1:32:39   1:32:29 459
104 John Burke Garda A C SM   1:32:44   1:32:31 37
105 Damien O Brien Watergrasshill A C M40   1:32:50   1:32:45 429
106 Billy Moloney Clonmel A C SM   1:32:59   1:32:50 368
107 Mark Barry Tracton A C M40   1:33:03   1:32:50 16
108 John O Connell An Bru AC M45   1:33:11   1:33:06 433
109 Michelle Nolan Youghal A C W40   1:33:14   1:33:00 417
110 Daith´┐Ż De Paor Waterford Triathlon Club M45   1:33:19   1:32:58 114
111 Mark Windross Touraneena Runners SM   1:33:24   1:33:09 639
112 Peter Kiely Clonmel A C M40   1:33:38   1:33:24 287
113 Kate Veale West Waterford A C SW   1:33:39   1:33:27 605
114 Philip Macbain Borrisoleigh SM   1:33:45   1:32:54 325
115 Siobhan McHugh Clonmel A C W45   1:33:45   1:33:36 357
116 David Traynor Saturday Road Runners M40   1:33:54   1:33:45 593
117 Orla Crosbie St Finbarrs A C W45   1:34:06   1:33:54 92
118 Sarah Lee Waterford A C W35   1:34:19   1:34:05 305
119 Sandra Prendergast West Waterford A C SW   1:34:28   1:34:21 518
120 Sean McCarthy Clonmel A C M40   1:34:31   1:34:12 345
121 Padraig O Sullivan Tri An Mhi SM   1:34:34   1:34:25 496
122 Brian Graham Carrick on Suir A C SM   1:34:44   1:34:32 201
123 Anne Woulfe St Finbarrs A C W40   1:34:45   1:34:28 640
124 Mark Mulcahy Saturday Road Runners SM   1:34:50   1:34:15 385
125 Karen Hartigan Ennis W35   1:35:06   1:34:36 223
126 Aidan Grogan Tullaroan A C SM   1:35:09   1:35:04 205
127 Robert Speer CLONMEL SM   1:35:28   1:35:05 663
128 Bill Carroll THOMASTOWN M45   1:35:31   1:35:17 693
129 Steve Dunlea Watergrasshill A C M40   1:35:34   1:35:10 143
130 Aidan Magner Killeagh M45   1:35:36   1:35:19 328
131 Kieran Mulcahy Eagle A C M45   1:35:36   1:35:01 386
132 Barry Kent Clonmel M40   1:35:36   1:34:28 648
133 Deirdre Enright An Riocht A C SW   1:35:44   1:35:34 160
134 Barry O Brien Bilboa A C SM   1:35:57   1:35:50 427
135 Andrius Petrosius CAHIR SM   1:36:03   1:35:51 656
136 Yvonne Deegan Limerick Country Club W40   1:36:05   1:35:52 116
137 Edward O Mahony Rathfarnham WSAF A C SM   1:36:12   1:36:03 483
138 Ausra Mackeviciute Dundrum A C SW   1:36:15   1:36:01 326
139 John Mulcair West Limerick A C M45   1:36:18   1:35:54 387
140 Hugh Casserly Limerick SM   1:36:24   1:36:07 61
141 Anna Byrne Clonmel A C W50   1:36:27   1:36:04 47
142 Louisa Browne Castlemahon SW   1:36:31   1:35:54 32
143 Daniel Conneely Galway SM   1:36:33   1:36:09 77
144 Patrick Daly Mallow A C SM   1:36:36   1:36:32 110
145 Anthony Dwyer West Waterford A C M55   1:36:45   1:36:32 151
146 Noel O Brien Carrigtwohill M40   1:36:50   1:36:41 428
147 Mary Molloy Carrick on Suir A C W35   1:36:53   1:36:39 366
148 Mark Cullinane Ballincollig SM   1:36:56   1:36:31 100
149 Linda Cussen Eagle A C W35   1:36:56   1:36:13 104
150 Brian O Gorman Cahir SM   1:37:01   1:36:44 477
151 Jacinta Brazil Waterford A C W50   1:37:07   1:36:30 25
152 Edel Roche Clonmel A C W35   1:37:11   1:36:38 545
153 Stephanie Ilsley Youghal W50   1:37:12   1:36:55 255
154 Alan Prendergast Clonmel Rowing Club SM   1:37:14   1:36:57 520
155 Denis Davern Galtee Runners A C M50   1:37:22   1:37:07 111
156 Stephen Linehan Mitchelstown SM   1:37:35   1:37:20 313
157 Kate Kennedy Templemore A C W35   1:37:40   1:37:25 273
158 Liam Morrissey Newcastle SM   1:37:49   1:37:17 381
159 Tobias Lehnhoff Ballymore Cobh A C SM   1:37:50   1:37:36 307
160 Martin Tobin West Waterford A C M50   1:37:50   1:37:07 590
161 John Swanton Galtee Runners A C SM   1:38:02   1:37:40 584
162 Louise O Brien Youghal A C W40   1:38:03   1:37:48 426
163 Ray Cuddihy Kilkenny M40   1:38:04   1:37:22 98
164 Kastvtis Bereznocenko Watergrasshill AC M40   1:38:10   1:38:05 650
165 Franics Morrisson Galbally M40   1:38:18   1:37:48 382
166 Aidan McGee St Michaels A C M40   1:38:31   1:38:06 351
167 Liam Lewis MooreAbbey Milers A C M40   1:38:45   1:38:39 310
168 Rob Flynn Clonmel SM   1:38:57   1:38:45 179
169 Peter Murphy Waterford A C SM   1:39:17   1:38:33 408
170 Donal Ryan Clonmel A C M40   1:39:23   1:38:56 564
171 Neilus Aherne Midleton  A C M60   1:39:29   1:39:12 8
172 David Yelverton Watergrasshill A C SM   1:39:30   1:39:20 641
173 Tommy Cahill CLONMEL M60   1:39:44   1:39:39 660
174 Brendan Hickey St Catherines A C M40   1:39:45   1:39:30 239
175 Mary O Keeffe Youghal A C W50   1:39:47   1:39:33 480
176 John Roche kilsheelan M40   1:39:49   1:39:16 548
177 Brian Quinn KINSALE M45   1:40:00   1:39:33 678
178 John Tobin Dungarvan M40   1:40:13   1:39:57 589
179 Niall Fitzgerald CO LIMERICK SM   1:40:20   1:40:13 676
180 Jonathan Brazil Waterford A C SM   1:40:23   1:40:11 26
181 Thomas Kavanagh Gowran A C SM   1:40:23   1:39:58 694
182 Pat Coffey Clonmel A C M50   1:40:25   1:40:09 71
183 Kenny Brett Clonmel A C M40   1:40:26   1:40:11 30
184 Michael Tarrant Clogheen M40   1:40:33   1:40:08 586
185 Tommy Brahan Tipperary Town M50   1:40:33   1:40:01 682
186 Cathal Twomey Eagle A C SM   1:40:45   1:40:34 601
187 Shane McDonnell Kilmeaden M45   1:40:52   1:40:22 348
188 James Fleming West Waterford A C M45   1:40:57   1:40:28 177
189 Damien Burke Tramore M45   1:41:00   1:40:29 40
190 Deirdre O Shea Clonmel Tri Club W35   1:41:03   1:40:54 492
191 Ned Kennedy Rathgormack M40   1:41:05   1:40:36 280
192 Eoghain Ryan Clonmel SM   1:41:07   1:40:40 558
193 Tyrone Power Cahir SM   1:41:08   1:40:57 513
194 Claire Direen Thurles M45   1:41:10   1:40:55 127
195 Kevin O Donoghue West Limerick A C SM   1:41:10   1:40:47 473
196 Teresa O Connor Dundrum A C W40   1:41:13   1:41:04 437
197 Tony O'Sullivan Ballymore AC M45   1:41:15   1:40:58 652
198 Lukasz Matenko New Ross SM   1:41:17   1:41:02 338
199 Gillian Cotter St Finbarrs A C W40   1:41:19   1:41:04 84
200 Martha Quirke Dundrum A C W40   1:41:20   1:40:52 535
201 John Perry Clonmel A C M45   1:41:25   1:41:11 503
202 Michelle Doherty Clonmel A C W40   1:41:27   1:41:10 128
203 Barbara Rossiter KILKENNY CITY HARRIERS W40   1:41:32   1:41:18 690
204 Sheila Perry Clonmel A C W45   1:41:36   1:41:11 502
205 Rose Kidd Dublin W45   1:41:40   1:41:12 283
206 Philip Hogan Slievenamon Tug of war SM   1:41:45   1:41:34 243
207 Sean Stafford Waterford SM   1:41:52   1:41:18 581
208 Eoin O Mahony Carrigtwohill M40   1:42:03   1:41:22 452
209 Edel Henriques West Limerick A C SW   1:42:04   1:41:48 235
210 Noel Ryan Clonmel A C SM   1:42:04   1:41:37 563
211 Elaine Horgan Clonmel A C SW   1:42:19   1:41:47 246
212 Robert Hamill Youghal A C M40   1:42:22   1:42:06 216
213 Joseph Power Carrigtwohill M60   1:42:23   1:42:12 516
214 Paul Lenihan West Waterford A C M50   1:42:27   1:42:11 309
215 Ann Dunford West Waterford A C W50   1:42:29   1:42:04 142
216 Pio O Regan Kildorrery Harriers SM   1:42:31   1:41:49 455
217 Johnny Sexton North Cork A C M45   1:42:32   1:41:58 569
218 Thomas P Yelverton Happy Feet Blarney M40   1:42:35   1:42:21 642
219 Sean Cooney Carrigtwohill M45   1:42:37   1:41:55 82
220 Tiernan O Donnell Cashel M40   1:42:40   1:42:11 472
221 Adrian Gibbs Clonmel Tri club SM   1:42:43   1:42:15 192
222 Rachel Crowley Clonmel A C W40   1:42:45   1:42:04 95
223 Cormac Healy Clonmel A C SM   1:42:47   1:42:31 229
224 Alan Whyte Touraneena Runners M50   1:42:47   1:42:02 631
225 Ross Murphy Ross Club Limerick SM   1:42:50   1:42:38 399
226 John Laste Clonmel A C M50   1:42:55   1:42:06 301
227 Noel Casey Dundrum A C SM   1:42:57   1:42:20 57
228 Noel O Neill Clonmel A C M40   1:43:09   1:43:00 488
229 Jody Hallinan Clonmel M40   1:43:10   1:42:44 213
230 William G Prout Clonmel A C M55   1:43:13   1:42:40 525
231 Shane Pepler Tipperary Town M40   1:43:23   1:42:57 647
232 Martin Hurley Carraig na Bhfearr A C W45   1:43:25   1:42:59 250
233 Dwayne Tutty Ardmore Road Runners SM   1:43:30   1:42:42 597
234 Keith Buckley Grange Fermoy A C SM   1:43:35   1:43:09 34
235 Edel Kelleher watergrasshill W45   1:43:36   1:43:12 265
236 Lisa Boland Eagle A C W45   1:43:40   1:42:57 22
237 Jennifer Monague BALLYMORE ATHLETIC CLUB SW   1:43:44   1:43:33 666
238 Owen Ryan Templemore A C M50   1:43:49   1:43:33 566
239 John O'Meara Ballyneale SM   1:43:51   1:43:12 645
240 Jane Hewitt Clonmel W35   1:43:58   1:43:50 236
241 Thomas Keaveney Fethard SM   1:43:59   1:42:59 649
242 Dan Crotty Carrick on Suir M40   1:44:09   1:43:40 94
243 Karol Watson Midleton  A C SM   1:44:09   1:44:00 625
244 James Keogh Kilfinane A C M40   1:44:12   1:43:41 282
245 Kathleen O'Sullivan Kilfinane A C SW   1:44:12   1:43:41 495
246 Gary Gill Cahir M60   1:44:27   1:44:01 195
247 Mark Pyne Grange Fermoy A C W40   1:44:34   1:44:01 527
248 Kate Wall Clonmel A C W40   1:44:38   1:44:07 608
249 Mark Corcoran Clonmel A C SM   1:44:51   1:44:34 3
250 Niall Brannigan Clonmel A C SM   1:44:51   1:44:34 4
251 Conor Arrigan Ballyneale M40   1:44:54   1:43:54 12
252 David Mullins Watergrasshill A C M40   1:44:57   1:44:17 390
253 Dymphna Ryan Dundrum A C W35   1:44:57   1:44:30 553
254 Paul Mitchell Ardmore Road Runners M40   1:45:08   1:44:20 365
255 Gwen Conroy Watergrasshill A C W40   1:45:09   1:44:27 79
256 Mairead Julian Dundrum A C W40   1:45:31   1:45:04 258
257 Keith Robinson Clonmel A C SM   1:45:32   1:44:59 543
258 Ray Burke West Waterford A C M50   1:45:35   1:44:52 42
259 Brian Barry Happy Feet Blarney SM   1:45:41   1:45:27 14
260 Eamon McGrath Waterford SM   1:45:41   1:45:04 354
261 Linda Murphy Grange Fermoy A C W40   1:45:42   1:45:07 397
262 Sean Shannahon Galtee Runners A C M50   1:45:51   1:45:24 571
263 Brigita Lukste North Cork A C SW   1:45:52   1:45:36 318
264 Sean O Dea Clonmel A C M50   1:45:59   1:45:33 470
265 John Bluett North cork ac M40   1:46:03   1:45:09 21
266 Neil Proven Clonmel A C M45   1:46:05   1:45:49 526
267 Eric Foley Watergrasshill A C SM   1:46:06   1:45:50 184
268 Pat Kennedy Kildorrery Harriers SM   1:46:09   1:45:48 279
269 Tom McGrath Cappoquin SM   1:46:10   1:45:33 340
270 Peter Cunningham West Waterford A C SM   1:46:14   1:45:20 103
271 Natasha Durity Ballymore Cobh A C W40   1:46:19   1:45:55 148
272 John Donohoe Athenry SM   1:46:25   1:45:47 129
273 Una French Ballymore Cobh A C W45   1:46:26   1:46:09 188
274 James Forrest Watergrasshill A C SM   1:46:34   1:46:17 187
275 Aaron Kinahan Tipperary Town SM   1:46:45   1:46:17 288
276 Peter Neville MARATHON CLUB IRL SM   1:46:49   1:46:34 661
277 Donal Murphy Dublin M60   1:46:52   1:46:20 407
278 Patrick Wall Kilkenny Triathlon Club SM   1:46:54   1:46:18 610
279 Sinead Kennedy Rathgormack W40   1:46:55   1:46:12 277
280 Michael O Donnell Clerihan SM   1:47:11   1:46:44 440
281 Mick Ronan RIVERSTICK/KINSALE M50   1:47:16   1:46:35 679
282 Michelle Maher Thurles Crokes A C SW   1:47:19   1:46:55 329
283 Anthony Walsh Apple Running M55   1:47:20   1:46:52 620
284 Alan Roche Fethard A C SM   1:47:25   1:46:57 547
285 Rene Van Der Poort Clonmel M50   1:47:37   1:47:20 604
286 Conor Murphy Clonmel Rowing Club SM   1:47:42   1:47:08 398
287 Pat Walsh Clonmel A C M45   1:47:45   1:47:12 618
288 Vincent Jones Ardfinnan M40   1:47:56   1:47:13 257
289 Grainne Wade Cahir Meet & Train SW   1:48:05   1:47:48 606
290 Shane Whyte Touraneena Runners SM   1:48:07   1:47:22 630
291 Ciara Gibney Fethard W40   1:48:10   1:45:48 193
292 David John Condon Clonmel SM   1:48:33   1:47:30 75
293 Tom Prendergast London Irish M55   1:48:37   1:48:08 523
294 Susan Lyne CORK W35   1:48:37   1:47:54 683
295 Ger Daly Portlaoise SM   1:48:40   1:47:17 109
296 Brian Clery Clonmel SM   1:48:43   1:47:51 68
297 Kevin Dahill Clonmel SM   1:48:43   1:47:49 105
298 Andrew Mullins Clonmel A C SM   1:48:43   1:47:44 389
299 Jason Mullins Clonmel SM   1:48:44   1:47:44 388
300 John Tierney WATERFORD M45   1:48:52   1:48:25 654
301 Michael Pratt Grange Fermoy A C M55   1:48:55   1:48:21 517
302 Emerson Kirby Clonmel Tri club M40   1:48:56   1:48:07 290
303 John Horgan Cork SM   1:49:00   1:48:27 245
304 Catherine Creedon Dromagh  A C W40   1:49:05   1:48:03 87
305 Jack O Shea Clonmel M60   1:49:13   1:48:28 493
306 Sharon Nugent West Waterford A C W35   1:49:20   1:48:28 422
307 Brian Tyrell Clonmel A C M40   1:49:24   1:48:39 603
308 John Murphy Cahir M45   1:49:27   1:48:43 406
309 Lizzie Ryan Clonmel A C W45   1:49:27   1:48:43 557
310 Kieran Kirwan Kilmacthomas SM   1:49:29   1:49:05 291
311 Annette O Reilly Kilfinane A C SW   1:49:34   1:49:03 456
312 Mary Kennedy Dundrum A C W35   1:49:36   1:49:03 274
313 Tara O Reilly Clonmel W35   1:49:36   1:49:28 457
314 Cyril Power An Bru A C M45   1:49:41   1:49:07 515
315 Mellissa McCarthy Clonmel A C W35   1:49:57   1:49:20 341
316 Anne Dwyer NONE W50   1:49:59   1:49:32 662
317 Liam Kiely Cahir SM   1:50:05   1:49:28 285
318 Ciara McHugh Cork SW   1:50:17   1:50:02 356
319 Craig Quinlan Tipperary Town SM   1:50:35   1:49:43 529
320 Gary White Clonmel SM   1:50:53   1:50:15 626
321 Deidre O Sullivan Clonmel W40   1:51:00   1:49:55 462
322 Aisling O Malley An Bru A C W35   1:51:04   1:50:26 484
323 Noel Lynch Callan A C M40   1:51:05   1:50:24 323
324 Mary East Graigue Ballycallan A C W40   1:51:07   1:50:13 155
325 Rose Kinsella West Waterford A C SW   1:51:13   1:50:21 289
326 Sandra Moore West Waterford A C W40   1:51:25   1:50:59 373
327 Bertie Troy Cork M40   1:51:26   1:50:58 595
328 Brendan Coffey Clonmel A C SM   1:51:34   1:50:43 70
329 Michael Ryan Clonmel A C M45   1:51:39   1:50:55 565
330 Billy O Grady Newcastle M50   1:51:48   1:51:24 449
331 Tom Harrold North Cork A C SM   1:51:51   1:50:54 222
332 Edwin Cashman Midleton  A C SM   1:51:52   1:51:19 59
333 Bernie Twomey Midleton  A C W40   1:51:52   1:51:19 599
334 Michael Doocey Clonmel M40   1:52:03   1:51:38 132
335 Benny Walsh Clonmel SM   1:52:09   1:51:42 617
336 Eamonn Darcy CAHIR SM   1:52:30   1:51:21 685
337 Ger Carmody MSD Running Club M45   1:52:34   1:51:39 51
338 Ian Hennessy Dungarvan SM   1:52:53   1:52:06 233
339 Fintan O Connell Brendan's Running Club SM   1:52:53   1:51:48 467
340 Catherine Quinn Holycross SW   1:53:00   1:52:52 530
341 Aidan Brickley Kilmallock M55   1:53:04   1:52:31 31
342 Patrick Des White Grange Fermoy A C M50   1:53:05   1:52:31 628
343 Helen Fitzpatrick Clonmel W35   1:53:07   1:52:30 174
344 Mary Mulcahy St Finbarrs A C W50   1:53:08   1:52:15 384
345 Mariga Nolan Conahy SW   1:53:13   1:52:03 416
346 Aine Moore West Waterford A C W45   1:53:22   1:52:56 374
347 Seamus Stone Youghal A C M55   1:53:28   1:52:58 582
348 Martin Quinn Thurles Crokes A C M40   1:53:36   1:53:28 533
349 Seamus Dorney Mitchelstown M55   1:53:40   1:53:00 133
350 Orla Durand Clonmel A C W45   1:53:41   1:52:47 146
351 Ross Farrell Cork SM   1:53:47   1:53:19 165
352 David Lyons Youghal SM   1:53:52   1:53:05 324
353 Gus Napier Clonmel M60   1:54:00   1:53:54 413
354 Mary Beth Ryan Togher A C W35   1:54:01   1:53:25 554
355 Owen Morrissey Ardfinnan SM   1:54:06   1:53:02 380
356 Michael Butler Tipperary Boxing Club SM   1:54:08   1:53:16 44
357 Ciaran Connolly Knocklofty Centaurs M50   1:54:23   1:53:54 78
358 Edel O Donnell Clonmel W35   1:54:26   1:53:23 438
359 Steven Ring Marathon Club SM   1:54:33   1:53:55 542
360 Laura Keane Youghal A C W35   1:54:52   1:54:19 260
361 Patrick Downey RSP M40   1:54:56   1:53:41 134
362 Clare Madden Blarney SW   1:54:56   1:54:10 327
363 Angela O Rourke Kilmacthomas W35   1:54:58   1:54:22 490
364 Dei Cliffe Youghal A C W40   1:55:10   1:54:41 69
365 Jim Murphy Kildorrery Harriers SM   1:55:12   1:53:52 403
366 Catriona Kiely West Waterford A C W40   1:55:13   1:54:17 284
367 Joe Sherlock Kildorrery Harriers M40   1:55:16   1:53:56 575
368 Cliona Hurley Carrig na Bhfearr A C W40   1:55:30   1:54:54 249
369 Michelle Cunningham West Waterford A C SW   1:55:37   1:54:43 102
370 Claire Dermody KCH W35   1:55:41   1:55:07 122
371 Michael Meaney Ballyneale SM   1:55:41   1:54:44 360
372 Paul Phelan Freshford M45   1:55:41   1:55:07 506
373 Jacintia O Toole North Cork A C SW   1:55:43   1:54:46 677
374 Mary Pike MooreAbbey Milers A C W40   1:55:45   1:55:12 507
375 Brendan McCarthy Mallow A C SM   1:55:46   1:55:04 343
376 Sinead Kennedy Clonmel A C W50   1:55:53   1:55:08 278
377 Richella O Brien Youghal A C W35   1:55:54   1:55:25 465
378 Marian Flaherty Clonmel A C W40   1:55:56   1:55:03 175
379 Susan Hickey Clonmel Tri Club SW   1:55:56   1:54:59 237
380 Susan Roche Kilfinane A C W40   1:56:00   1:55:27 546
381 Patrick Hackett Clonmel SM   1:56:01   1:55:16 210
382 Seamus Hackett Clonmel M40   1:56:02   1:55:16 211
383 Geraldine Lacey Cappoquin W35   1:56:10   1:54:59 296
384 Robert Gloster Limerick Triathlon Club SM   1:56:15   1:55:44 198
385 Clodagh Walsh Togher A C W40   1:56:18   1:55:41 613
386 Ivor Wilkinson Tipperary Town SM   1:56:23   1:55:57 634
387 Bernie Hopkins Clonmel A C W55   1:56:25   1:55:31 244
388 Sharon Bulfin An Bru A C W35   1:56:26   1:55:33 36
389 Marie Sheehan Tralee W35   1:56:29   1:55:36 573
390 Catherine Linehan Watergrasshill A C W55   1:56:33   1:56:08 312
391 Johnny Gibbons New Zealand SM   1:56:34   1:55:44 191
392 Laura Armstrong Dundrum A C SW   1:56:35   1:56:08 11
393 Jason Burke Clonmel SM   1:56:36   1:55:57 38
394 Darius Delahunty Clonmel Tri Club M40   1:56:39   1:55:50 119
395 Emer Bredin Mountrath SW   1:56:41   1:56:16 27
396 Rebecca Lenehan Cashel W35   1:56:58   1:56:10 308
397 Lorraine Kenneally Tipperary Town SW   1:56:59   1:56:05 271
398 Victor Direen Fethard A C M40   1:57:01   1:56:10 126
399 Niamh Molloy Waterford A C W40   1:57:01   1:55:47 367
400 Tony Collins Tipperary Boxing Club M50   1:57:02   1:56:10 72
401 Mary Trehy Fethard W50   1:57:07   1:56:09 594
402 Anna Kaczynska Clonmel W35   1:57:09   1:56:32 259
403 Barbara O Mahoney Mallow A C W35   1:57:13   1:56:31 451
404 Michelle Lauhoff Kildare W40   1:57:21   1:56:42 302
405 Michael Lauhoff Kildare M40   1:57:21   1:56:42 303
406 Elaine Morrissey Clonmel W35   1:57:22   1:56:41 379
407 Patrick Ryan CAHIR SM   1:57:22   1:56:57 689
408 Kevin McGrath Coca Cola SM   1:57:24   1:56:31 355
409 Kevin Doyle Grange Fermoy A C M40   1:57:26   1:56:47 137
410 Grainne O Malley Clonmel A C W35   1:57:27   1:56:39 485
411 Ronan Doyle Roscrea SM   1:57:28   1:56:36 136
412 Gerald Fogarty KILKENNY M55   1:57:37   1:56:52 680
413 Ed Fitzgerald Eagle A C M45   1:57:40   1:56:58 173
414 Audrey Quigley Rathgormack W40   1:57:44   1:56:56 528
415 Neva Hodge West Waterford A C W40   1:57:57   1:57:00 241
416 John Griffin Clonmel Tri club M45   1:58:00   1:57:12 202
417 Majelaa Namara Galtee Runners A C W40   1:58:17   1:57:41 658
418 Liam Ahearne Clonmel A C M50   1:58:22   1:57:54 6
419 Clare Sexton North Cork A C W45   1:58:26   1:57:29 568
420 Breeda Marnane Clonmel A C W50   1:58:28   1:57:58 336
421 Thomas Skehan Ballincollig M40   1:58:29   1:57:59 578
422 Andy Nolan Newport SM   1:58:47   1:57:59 419
423 John Moloney Coca Cola M45   1:59:01   1:58:08 371
424 Elaine Walley Clonmel Tri Club W35   1:59:06   1:58:08 612
425 Kitty Harrington Buckley St Finbarrs A C W50   1:59:07   1:58:12 221
426 Caroline O Donohgue CLONMEL AC W40   1:59:11   1:58:22 669
427 Sinead Fahy Clonmel A C W35   1:59:14   1:58:20 161
428 Pearse Foley Tiperary Town M40   1:59:14   1:58:38 185
429 Carol Murphy Youghal A C W40   1:59:14   1:58:45 395
430 George McDonnell Watergrasshill M40   1:59:16   1:58:26 347
431 Alan Hurson Watergrasshill SM   1:59:18   1:58:16 253
432 Lilly Kelly Callan A C SW   1:59:23   1:58:49 268
433 Brian Kelly Callan A C SM   1:59:24   1:58:49 270
434 John Shier Limerick M50   1:59:26   1:58:29 576
435 John Wallace Kilkenny M50   1:59:30   1:58:32 611
436 Elizabeth Nolan Waterford Triathlon Club W50   1:59:32   1:58:43 418
437 Sinead Croke St Josephs A C W35   1:59:35   1:58:43 90
438 Patricia Daly Youghal A C W40   1:59:36   1:58:41 108
439 Michael Supple ARDMORE SM   1:59:37   1:58:49 671
440 Helen Linnane RIOT W45   1:59:39   1:59:23 314
441 Maura Falsey Kilmurry Ibrickane N Clare A C W55   1:59:42   1:59:13 163
442 Charlie Moore Midleton M55   1:59:42   1:58:35 376
443 Helen O Ceallaigh Clonmel A C W45   1:59:45   1:59:01 431
444 Michael O Gorman Cahir SM   1:59:45   1:58:42 478
445 Trevor Reilly Waterford SM   1:59:48   1:58:53 539
446 Ciara Duffin West Waterford A C W35   1:59:49   1:58:37 140
447 Eleanor Twomey Rebel El W35   1:59:50   1:59:34 598
448 John Cashman UCC Staff AC M40   1:59:55   1:59:03 60
449 Patrick Williams Freshford M40   1:59:57   1:59:19 637
450 Karen O Dwyer Clonmel W35   1:59:59   1:58:55 446
451 Don O Mahony St Nicholas A C M45   2:00:01   1:59:15 453
452 Graham O Regan Clonmel A C Pacer   2:00:01   1:59:15  
453 Thomas Moloney Cahir SM   2:00:19   1:59:06 369
454 Peter Edwards Dublin M40   2:00:22   1:59:44 156
455 Miriam O Gorman Clonmel A C Pacer   2:00:30   1:59:44 1
456 Regina Williams Freshford W35   2:00:42   1:59:27 635
457 Gloria Boles Cahir Meet & Train W35   2:00:47   1:59:56 24
458 Barbara Harvey Clonmel A C SW   2:00:58   2:00:17 224
459 Elaine Hurley Ballyvolane W50   2:01:34   2:00:51 251
460 Julie Tideswell Clonmel A C W50   2:01:40   2:00:41 588
461 Ruth Hannon Waterford SW   2:01:43   2:01:17 218
462 Emma Dunne Portlaoise SW   2:01:49   2:00:44 144
463 Christine O Donovan Mallow A C SW   2:01:50   2:00:47 474
464 Joann Crean Mallow A C W35   2:02:01   2:00:58 86
465 Catherine Condon West Waterford A C W50   2:02:03   2:00:52 74
466 Eleanor Casey West Waterford A C W40   2:02:04   2:00:52 55
467 Ciara Meehan Clonmel W40   2:02:12   2:01:17 362
468 Deirdre Egan Ardfinnan W35   2:02:16   2:01:33 158
469 Nessa O Dwyer Touraneena Runners W35   2:02:21   2:01:17 475
470 Ian Patterson Clonmel A C SM   2:02:29   2:01:26 501
471 Colm Harrington Glanmire M45   2:02:36   2:01:21 220
472 Kathleen Keane North Cork A C W45   2:02:41   2:01:40 261
473 Catherine Delahunty Clonmel W45   2:03:13   2:02:26 118
474 Mark Dunphy Beallough Road Runners M45   2:03:28   2:02:24 145
475 Gints Plaudis Clonmel M40   2:03:38   2:02:42 508
476 David Kelleher Garda A C SM   2:03:54   2:02:56 267
477 Ger O Shaughnessy Garda A C M40   2:03:55   2:02:57 491
478 Eithne Lynch Cashel W40   2:04:08   2:03:20 320
479 John Fitzgerald Ballintotis Fit for Life M40   2:04:11   2:03:04 172
480 Katherine Gammell North Cork A C SW   2:04:12   2:03:11 189
481 Kerry Constant Bishopstown M60   2:04:13   2:03:33 80
482 Joy Black Douglas SW   2:04:22   2:03:29 20
483 Yvonne Sheahan Glanmire SW   2:04:22   2:03:29 572
484 Katie Murphy Churchtown Roadrunners AC SW   2:04:36   2:03:35 393
485 John Bray Limerick SM   2:04:36   2:04:05 425
486 Seamus Byrne ADRENALIVE RUNNING CLUBCARLOW M45   2:04:53   2:03:47 665
487 Trishe McGourty Tipperary Meet and Train W35   2:05:08   2:04:17 353
488 Nadja Humphreys Fethard W40   2:05:19   2:04:36 248
489 Marie O Brien Graigue Ballycallan A C W45   2:05:40   2:04:32 466
490 Michael Donovan Galbally M55   2:05:58   2:05:24 131
491 Aileen Kennedy Fermoy W35   2:06:02   2:05:15 276
492 Anthony Hayes Ballintotis Fit for Life SM   2:06:09   2:05:03 225
493 Bridget Kissane Athenry A C SW   2:06:14   2:05:14 292
494 Niall McCarthy Bandon SM   2:06:28   2:05:22 342
495 Amanda Mansfield West Waterford A C W40   2:06:54   2:05:40 335
496 Maureen Kelly Clonmel A C W40   2:06:56   2:06:01 269
497 Michael Malone Graigue Ballycallan A C M40   2:06:56   2:05:48 333
498 Rose Power West Waterford A C W45   2:07:01   2:06:05 512
499 Annette Comerford Carrick on Suir W40   2:07:06   2:06:24 73
500 Andrew Cahill Clonmel SM   2:07:15   2:06:13 49
501 Anne Daly Jolly Joggers W40   2:07:21   2:06:23 107
502 Jadwiga Waszkiewicz Clonmel SW   2:07:50   2:06:54 624
503 Ewelina Zielaskiewicz Dungarvan SW   2:07:50   2:06:54 644
504 Graham Swanton Clonmel Tri Club SM   2:07:52   2:06:36 583
505 Ann Fairbrother Clare SW   2:07:56   2:07:25 162
506 Derick Shanahan Jolly joggers SM   2:07:56   2:06:59 570
507 Margaret Widger Clonmel Tri club W35   2:07:58   2:06:42 632
508 Dermot Fitzgerald Happy Feet Blarney SM   2:08:10   2:06:56 171
509 Kathleen Kelleher Mallow W55   2:08:15   2:07:20 266
510 Margaret Lynch Croom SW   2:08:18   2:07:27 319
511 Michael Murphy Dunmanway M45   2:08:25   2:07:13 405
512 Karen Potter North Cork A C SW   2:08:31   2:07:34 510
513 Helen Meany An Bru A C W45   2:08:44   2:07:53 361
514 Siobhan Daly Clonmel A C W35   2:08:50   2:07:38 106
515 Catherine Gully Churchtown Jolly Joggers W40   2:08:50   2:07:51 209
516 Denise Donelly Clonmel A C Pacers   2:08:51   2:07:41 5
517 Karen Cliffe Clonmel SW   2:08:53   2:08:04 651
518 Lisa Brenock Galtee Runners A C W45   2:08:58   2:08:03 657
519 Edwina Casey Galtee Runners A C W35   2:08:58   2:08:03 659
520 Lorraine Kennedy Naas W35   2:09:36   2:08:42 275
521 Sonya Murphy Ardmore Road Runners W40   2:09:36   2:08:36 396
522 Meryem Oz FETHARD W50   2:09:51   2:09:09 670
523 Eillen Skelly Carrick on Suir W50   2:09:57   2:09:15 579
524 Paddy Dwyer Ballycahill M60   2:10:09   2:08:59 150
525 Sarah Toomey Clonmel A C W35   2:10:17   2:09:21 592
526 Marie Laste Clonmel A C W50   2:10:44   2:09:23 299
527 John Burke Garda A C M50   2:10:49   2:09:38 41
528 Geraldine Houlihan Carrick on Suir A C W50   2:10:52   2:09:51 247
529 Olivia Reilly West Waterford A C W40   2:10:58   2:09:46 538
530 Michael Kiely Clonmel M40   2:11:17   2:10:10 286
531 Gemma Meenaghan England W35   2:11:27   2:10:30 363
532 Celine Morley Ballinacurra Villagers W40   2:11:27   2:10:07 378
533 Caroline Sheehan Mallow A C W40   2:11:34   2:10:41 574
534 Sue Genc West Waterford A C W45   2:11:37   2:10:22 190
535 Roberta Ryan Clonmel A C W45   2:11:39   2:11:02 556
536 Mike Walsh THURLES M55   2:11:53   2:10:47 673
537 Ciara Lee Dundrum W40   2:12:00   2:11:16 306
538 Cotter Allen St Nicholas A C SM   2:12:06   2:10:54 9
539 Rita Cronnolly West Waterford A C W50   2:12:15   2:11:03 91
540 Amy Healy Happy Feet Blarney W35   2:13:00   2:11:47 227
541 Padraigin Riggs Cork W60   2:13:05   2:12:00 540
542 Elizabeth O Connell An Bru AC W45   2:14:26   2:13:43 434
543 Amy Declue Columbia Multisport Club W40   2:15:24   2:14:17 115
544 Deirdre Healy Clonmel W40   2:15:41   2:14:25 228
545 Szilvia Nanasi Cork W35   2:15:46   2:14:43 412
546 Martin Klemsa Czech Republic SM   2:15:52   2:14:30 295
547 Holly Button New Zealand SW   2:16:12   2:14:53 46
548 Marie O Reilly Cahir W60   2:16:46   2:15:47 458
549 Christina Ryan Clonmel SW   2:16:47   2:16:10 552
550 Kevin Ryan Clonmel SM   2:16:47   2:16:10 561
551 Aine Butler Clonmel A C W45   2:16:48   2:15:31 43
552 Carmel Nugent Mallow A C W45   2:16:48   2:15:29 423
553 Kim O Keeffe Clonmel A C SW   2:16:48   2:15:32 450
554 Marion O Neill Clonmel A C W45   2:16:48   2:15:31 646
555 Emma Norris Clonmel W40   2:17:53   2:16:50 421
556 Amanda Williams Clonmel A C W40   2:17:55   2:16:46 636
557 Irene Dineen Cork W40   2:18:00   2:17:02 125
558 Triona Ring Marathon Club W35   2:18:08   2:17:16 541
559 Margaret A Gill Cahir W55   2:18:13   2:17:13 194
560 Aidan Murphy Athy SM   2:18:26   2:17:19 401
561 David Murphy Carlow M40   2:18:26   2:17:19 404
562 Cathy Mansfield Clonmel A C W40   2:18:31   2:17:49 334
563 Claire O Dwyer Club Minella SW   2:18:39   2:17:43 445
564 Xuejiao Wang Blarney SW   2:18:40   2:17:44 623
565 Trish Prendergast Clonmel W50   2:18:55   2:17:39 519
566 Eddie Prendergast Clonmel A C M55   2:18:55   2:17:38 522
567 Kathleen Liddy Love 2 Run W35   2:19:04   2:18:34 311
568 Yvonne Twomey Mallow A C W50   2:19:09   2:17:51 600
569 Christine Quirke Clonmel W35   2:19:22   2:18:08 534
570 Caroline Russell Mountrath SW   2:19:22   2:18:02 549
571 Damien Quinn Carrigaline SM   2:19:58   2:19:03 531
572 Sean Corkery PCH SM   2:20:03   2:19:01 83
573 Mary Ahern Casey Mitchelstown W50   2:21:59   2:20:46 7
574 Monica Lambe Clonmel A C W35   2:21:59   2:20:46 297
575 Michael White Waterford A C M55   2:22:03   2:20:44 629
576 Gerard O Connell Liscarroll A C M55   2:22:06   2:20:48 432
577 Mary Hyland Ballyporeen SW   2:22:26   2:21:27 254
578 Claire Falvey Clonmel A C W40   2:22:32   2:21:38 164
579 Anne McGarry Clonmel A C W35   2:22:35   2:21:19 350
580 Martina Moloney Clonmel SW   2:22:40   2:21:39 370
581 Liam Sandford West Waterford A C M60   2:22:44   2:21:33 567
582 Honor Goonan Touraneena Runners W35   2:22:46   2:21:28 199
583 Paul Twomey Glanmire M40   2:22:54   2:21:53 602
584 Paula Kennedy Clonmel W35   2:23:04   2:21:47 272
585 Soren Larsen CO CLAIRE M45   2:23:06   2:22:20 675
586 Nicola Ryan Cahir Meet & Train W40   2:23:17   2:22:45 555
587 Mag Flynn Grange Fermoy A C W45   2:23:24   2:22:22 178
588 Joan O'Connor Galtee Runners A C W50   2:23:24   2:22:22 653
589 Brian O Flynn Wibbly Wobbly Wonders SM   2:23:43   2:22:39 447
590 Mari Murphy Condon Clonmel A C W55   2:24:49   2:23:35 409
591 Noel Kenny Ballinasloe Road Runners M55   2:25:02   2:23:45 281
592 Helen O Sullivan Churchtown W40   2:25:16   2:24:16 494
593 Louise Brennan Cashel W40   2:25:24   2:24:03 29
594 Sinead Bergin Cashel W35   2:25:28   2:24:08 18
595 Fiona O Meara Piltown W45   2:28:15   2:27:16 487
596 Sabrina Guida Clonmel A C W35   2:28:18   2:27:17 206
597 Jackie Hickey Clonmel A C W50   2:28:18   2:27:17 238
598 Colette Meaney Ballyneale W35   2:28:18   2:27:17 359
599 Mary Walsh Touraneena Runners W50   2:28:29   2:27:12 616
600 Pauline Lonergan Kilsheelan W50   2:28:37   2:27:26 315
601 Denise O Connor Mallow A C SW   2:28:52   2:27:34 435
602 Jacqui Walsh Clonmel A C W45   2:28:59   2:27:42 615
603 Anne Marie O Flynn Touraneena Runners W45   2:30:05   2:28:47 476
604 Damien Mooney Adrenaline Running Club M50   2:30:17   2:29:12 372
605 Colette Murphy Adrenaline Running Club W40   2:30:17   2:29:09 394
606 Joanne Dawson Wibbly Wobbly Wonders W45   2:31:31   2:30:19 113
607 John Cheevers Smug Camel Productions M40   2:34:08   2:32:48 64
608 Helena O Connor Mallow A C SW   2:34:32   2:32:53 436
609 Emily O Regan RSP W35   2:36:30   2:35:14 489
610 Ruth Landy Ryan West Waterford A C SW   2:39:15   2:38:02 298
611 Declan Earley Limerick SM   2:40:14   2:39:09 153
612 Susan Laste Clonmel A C W50   2:46:01   2:44:48 300
613 Rachel Flavin Churchtown roadrunners AC SW   2:54:01   2:52:59 176
614 Assumpta McGann Ballinacurra W45   2:57:42   2:56:23 349
615 Ger Devine Stoneyford W50   3:14:15   3:13:04 124
616 Ellen Patmore Dungarvan W50   3:14:15   3:12:39 500

Race Management

Jaguar Timing Systems

View

Accurate Timing

Learn how our system works

View

Premier Timing Systems

Calendar of upcoming Events

July August 2016 results

2017 Race Results