Home  >  2019 Race Results  >  Rosegreen National School 5K Results

Rosegreen National School 5K Results

 

  Rosegreen National School 5K Results      
           
Place Athletes name Club Time Division Bib
1 Emmet McNamara Clonmel        15:33 SM 375
2 Joey Feery Clonmel AC     16:24 SM 337
3 Conor Ryan Clonmel AC     16:33 SM 390
4 Colm Bradshaw Dundrum AC     16:52 SM 369
5 Ruaidhri Devitt Dundrum AC     17:14 SM 349
6 Conor Fleming Clonmel AC     17:28 M50 364
7 Michael J Ryan Dundrum AC     17:45 SM 385
8 Shane Kennedy Rosegreen     18:36 SM 389
9 Kevn Tobin Rosegreen     18:54 SM 345
10 Stephen Ryan Dundrum AC     19:01 M40 308
11 John Shanahan Laganore     19:02 SM 367
12 Craig Bryson Rosegreen     19:09 M40 351
13 Donal Ryan Clonmel AC     19:12 M45 354
14 Darragh Boland Clonmel AC     19:43 JM 388
15 Nicola O'Mahony Clonmel Tri Club     19:52 SF 342
16 AnnMarie Boland Clonmel AC     20:03 SF 387
17 Ruby Carroll Clonmel AC     20:21 SF 370
18 Peter Cleary Rosegreen     20:31 SM 376
19 MJ Croke Rosegreen     20:38 SM 300
20 Dan Walsh Thurles     20:45 SM 348
21 Mary Kennedy Dundrum AC     20:48 F40 373
22 Charlotte Bergin Rosegreen     20:50 JF 340
23 Alex Movchan Rosegreen     20:50 SM 304
24 TJ Comerford Rosegreen     20:52 M45 372
25 Sophie Webber Coolmore Stud     20:52 SM 377
26 Paul Deady Clonmel     21:00 SM 381
27 Adrian Marnane Cahir     21:06 M40 355
28 Teresa O'Connor Dundrum AC     21:16 F40 378
29 Danny Doyle Rosegreen     21:40 SM 382
30 Wesley Crowe Rosegreen     22:10 M40 380
31 Podge Carroll Rosegreen     22:24 M40 371
32 Jenna Leetch St Nicholas AC     22:24 F35 305
33 Michael Grant Killenaule     22:29 M40 339
34 Ronan Fly Moyne     22:36 SM 358
35 Eileen O'Connell Carrick on Suir AC     22:50 SF 341
36 Owen Lonergan Clonmel         23:09 SM 379
37 Michaeal O'Rahilly Jnr Fethard     23:52 JM 361
38 Bethany Entwistle Rosegreen     24:04 SF 301
39 Magdalena Lisiak Rosegreen     24:06 F35 346
40 Pat O'Connell Rosegreen     24:12 M40 383
41 John Campbell Clonmel     24:13 M55 368
42 Tim Murphy St Nicholas AC     24:51 JM 356
43 Linda Murphy St Nicholas AC     25:25 F40 357
44 Natasha Leetch St Nicholas AC     25:29 JM 306
45 Geraldine McMahon Rosegreen     25:46 SF 391
46 John Drishane St Michaels AC     25:50 SM 303
47 Michael O'Rahilly Fethard     26:45 M45 359
48 Margaret Widger Clonmel Tri Club     26:54 F35 362
49 Nicola Connolly Rosegreen     26:57 F35 374
50 Caroline Moriarty Borrisoleigh     26:57 F40 307
51 Beth Ann Murphy Rosegreen     27:05 JF 319
52 Sarah Murphy Rosegreen     27:06 JF 309
53 Edel McMahon Rosegreen     27:48 SF 392
54 Bernie O'Rahilly Fethard     27:51 F40 360
55 Corinne Halley Cashel     27:54 SF 343
56 Sinead Bergin Rosegreen     27:58 F35 338
57 Emma Flynn Rosegreen     27:58 JF 344
58 Rachel Kelly Ballinure     28:02 SF 386
59 Mary Fleetwood Ryan Cashel     28:04 F60 352
60 Anne Looney Cashel     28:47 F35 347
61 Nicola Ryan Cahir Meet and Train     28:59 F40 353
62 Georgina O'Flaherrtty Fethard     29:32 F35 363
63 Mary Maher Fethard     30:03 F55 365
64 Ber Bourke Dundrum AC     33:20 F40 384
65 Breda Culleton Rosegreen     33:21 F60 366

2019 Race Results

Race Management

Jaguar Timing Systems

View

Accurate Timing

Learn how our system works

View

2019 Race Results

Premier Timing Systems

2018 Race Results

Calendar of upcoming Events

July August 2016 results

2017 Race Results